147.00 kr
En lys oolong fra høstinnhøstnigen. Duften er som hvite blomster og kremfløte. Teksturen er svært kremet med en lett tørr avslutning. Smaken har hint av nyåpnede peoner og fløte. Hvis du liker Tie Guan Yin eller Milky oolong kommer du til å elske denne!
Gong fu cha
Stor kanne
1 gram te, per dl vann.
Trekkes på 90°C i 5 min
Teen kan trekkes flere ganger. Sjekk også gjerne ut våre bryggeguider for nærmere informasjon.
Sødme
Fylde
Floral
Opprinnelse: Mộc Châu, Sơn La, Vietnam
Produsent: Mr. Hậu
Innhøstning: november 2025
Kultivar: Qing Xin
Plukkestandard: 1 knopp, 2-4 blader
Denne er dyrket og produsert etter taiwansk stil. Qing Xin-kultivaren er kultivar som er kjempepopulært i Taiwan men i likhet med f. eks Si Ji Chun har den en økende popularitet også i Vietnam, pga gode vekstforhold og rett og slett mangel på egnet plass i Taiwan. Qing Xin stammer fra Anxi i Fujian og ble brakt til Taiwan sent på 1800-tallet.
Den får en veldig god floralitet og fløtesmak når den vår vokse i høye kjølige fjellområder og er kjent for nyanser av lilje og orkidé.
Denne teen er produsert uten kunstgjødsel.








1 omtale for Qing Xin Lys oolong
Simon Wenzel (bekreftet eier) –
En virkelig kremet oolong. Teksturen er som om du faktisk har melk i teen! Da jeg eksperimenterte med denne fikk jeg fram nydelige smaksnoter som jordbær i fløte, lyse blomsternoter, lys karamell og litt fruktighet som minnet om ananas. Veldig fin te med balansert sødme/fylde.
Bare innloggede kunder som har kjøpt dette produktet kan legge igjen en omtale.